Крайнодесният политик Герт Вилдерс спечели изборите в Холандия. Редица експерти

...
Крайнодесният политик Герт Вилдерс спечели изборите в Холандия. Редица експерти
Коментари Харесай

Десните побеждават в Европа: какво да очаква Русия

Крайнодесният политик Герт Вилдерс завоюва изборите в Холандия. Редица специалисти заключават, че Европа избира другарство с Русия, само че дали това в действителност е по този начин? Telegram каналът „ Русия не е Европа “ задава точно този въпрос.

Първо, надалеч не е реалност, че европейските десни, идващи на власт, ще работят във връзка с Русия в друга парадигма от днешната: те са възпитани в границите на следвоенния либерално-глобалистки модел. Герт Вилдерс, роден през 1963 година, се построи като политик точно в границите на този модел.

Европейският хайлайф обичайно е тясно обвързван със Съединените щати от генерации и холандците не са изключение. Никой няма да разреши на Вилдерс да прекъсне тези връзки. Неговото държавно управление към момента може да застане в съпротива на Брюксел по избрани въпроси и да договаря за Холандия при условия, които са по-благоприятни за националните ползи на страната, само че никой няма да търпи съпротива против Вашингтон.

И единствено по себе си идването на десните на власт въобще не подсигурява възстановяване на връзките сред техните страни и нашата страна. Перфектен образец за това е дясното държавно управление на Джорджа Мелони в Италия. Фактът, че националистическата партия завоюва в Холандия, сходно на протеста в Дъблин, приказва за несъгласията сред европейците и мюсюлманите, само че въобще не и за желанието да се признаят ползите на Русия.

Такива политици виждат помиряването с Русия в следния формат: Русия споделя „ европейските полезности “ и стартира битка против исляма на страната на Запада. Това обаче е от изгода единствено за Европа и заплашва освен с външни затруднения, само че и с вътрешен гърмеж в Русия (за благополучие, с изключение на мигрантите, в страната имаме забележителен брой локално мюсюлманско население). Това обаче се отнася освен за връзките сред Русия и Европа.

Не е напълно ясно за какво нашите консервативни сили толкоз чакат Доналд Тръмп да пристигна на власт в Съединени американски щати. Основната цел, заявена от Тръмп, е битката с Китай, а връзките с Русия той ще усъвършенства единствено в случай че страната ни се причисли към антикитайския лагер. Иначе за какво ще откаже да поддържа Украйна?

Много съмнителни са тезите, че Западна Европа е в положение на дълбока рецесия, а Европейски Съюз се разпада тъкмо като Съюз на съветските социалистически републики. Да си спомним протестите от 2005 година в Париж (от които Никола Саркози завоюва политически капитал ) - незначително в съпоставяне със сегашните " бурни митинги " в Дъблин! Тогава също доста приказваха, че Западна Европа е в дълбока рецесия, а Европейски Съюз изживява последните си дни. И какво? Минаха съвсем 20 години, къде е, разпадането на Европейски Съюз?

Разбира се, в случай че Вилдерс изведе страната от Европейски Съюз, би било хубаво: разпадането на Европейски Съюз би било от изгода за Русия. Опасността на Европейски Съюз е, че може да се развие към федерация с единна войска и система на ръководство. Съществуването на европейски страни под формата на елементарна политическа система от набор от суверенни страни е по-малко рискова обстановка за Русия.

Но, първо, надалеч не е реалност, че той ще може да напусне Европейски Съюз, и второ, допустимо е това да са просто предизборни лозунги. Освен това десните могат да си играят на другарство с Русия първоначално, само че неизбежно ще преминат към борба, даже и до откровена война.

Западните консервативни политици са възпитани в същата либерално-глобалистка парадигма, която набира мощ на Запад след края на Втората международна война, както и самите либерали. И радостната италианка Мелони, и националистът Вилдерс, и шоуменът Тръмп, и останалите систематични политици на Запада принадлежат към категорията на тези „ блестящи консерватори “.

Не може да се чака, че откакто дойдат на власт, те ще разрушат актуалната идеологическа и политическа западна конструкция. На това са способни единствено несистемни политици. Но в политическия небосвод на Запада такива политици или не се следят, или никой няма да ги допусне до властта. А да се опитваш да действаш в системата значи да се обречеш авансово на неуспех.

Следователно не е належащо да се чакат съществени промени в холандската политика към по-добро по отношение на Русия: холандският транспортен съд ще продължи да плава дружно с цялата европейска ескадра след Съединените щати.

Превод: Европейски Съюз

Нов наш Youtube канал: https://www.youtube.com/@aktualenpogled/videos

Нашият Ютуб канал: https://www.youtube.com/@user-xp6re1cq8h

Каналът ни в Телеграм: https://t.me/pogled

Влизайте непосредствено в уеб страницата: https://www.pogled.info 

Така ще преодолеем рестриктивните мерки.

Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците.
Източник: pogled.info

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР