Краят на седмицата ни предложи тенис от най-висока класа както

...

Обзор на деня: 27 март, неделя

Краят на седмицата ни предложи тенис от най-висока класа както в мъжкия, по този начин и в женския шампионат в Маями. Голямата вест на деня обаче бе обвързвана с български състезател. Александър Донски победи на финала на ITF M15 шампионата в Монастир, като по този метод завоюва втора купа на сингъл в кариерата си.

Междувременно във Флорида станахме очевидци на конфликт сред две от „лудите глави“ на мъжкия тенис – Ник Кирьос и Фабио Фонини. Австралиецът още веднъж показва страхотна форма и завърши конфликта единствено за 62 минути. При дамите Паула Бадоса доближи до осминафинала в шампионата за пръв път в кариерата си , а 16-годишната Линда Фрухвиртова продължи сензационното си показване с победа над Виктория Азаренка.

Паула Бадоса – Юлия Путинцева 6-3, 6-2

Линда Фрухвиртова – Виктория Азаренка 6-2, 3-0 (от. Азаренка)

Джесика Пегула – Елена Рибакина 6-3, 6-4

Кори Гоф – Шуай Жан 7-6(1), 7-5

Българите на корта в неделя:

M15 Монастир: Александър Донски – Теренс Атмане 6-2, 5-7, 6-3

А ето и останалите забавни вести от деня:

Медведев: Много митове не са били №1, тъй че съм горделив с това

Радукану: Говорят, че тенисът не ме интересува, само че упражнявам по 6 часа дневно

Родик с къса лекция на тематика „Как се хвърля ракета“ (видео)

Свитолина: Будех се от кошмари, това е най-лошият интервал в живота ми

Виландер: Мъри има проблем, само че Лендъл може да му помогне

За край – нещо любопитно от света на обществените мрежи:

След успеха си над Юлия Путинцева, с която си заслужи място на осминафинала в Маями за пръв път в кариерата си, Паула Бадоса се снима с един от специфичните посетители на шампионата – аржентинската футболна легенда Серхио Агуеро.
Източник: tenniskafe.com