Краят на седмицата идва с предимно слънчево време с временни

...
Краят на седмицата идва с предимно слънчево време с временни
Коментари Харесай

Краят на седмицата идва със слънце

Краят на седмицата идва с най-вече слънчево време с краткотрайни нараствания на облачността, по-значителни над източните, а след обяд и над планинските региони от Югозападна България, където тук-там ще превали. Ще духа слаб до сдържан северозападен вятър. Максимални температури в петък ще са сред 23 и 28 градуса, в София към 23.
През нощта против събота ще превали на обособени места в Западна и Централна България.
Над Черноморието облачността ще бъде по-често забележителна. Ще има и валежи, на повече места по северното крайбрежие. Ще духа до сдържан северозападен, а след обяд източен вятър. Максимални температури на въздуха: 24- 26 градуса, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.
Над планините преди обяд ще бъде най-вече слънчево. След обяд от запад облачността, в началото висока, ще стартира да се усилва и до края на деня и през нощта против събота тук-там в масивите от Западна и Централна България ще превали дъжд. Ще духа слаб, по високите елементи сдържан запад-северозападен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра към 17, на 2000 метра към 10 градуса.
В събота вятърът краткотрайно ще се ориентира от юг и температурите едва ще се покачат, само че по-късно денем тук-там, основно в Рило-Родопската област, ще превали и прегърми. През нощта против неделя от запад ще стартират превалявания от дъжд, които ще продължат на изток в неделя денем. На места краткотрайно ще бъдат интензивни, в следобедните часове ще има и гръмотевична активност. Главно в Югозападна България са вероятни обилни количества. От северозапад, с увеличаване напразно, ще нахлува още една порция студен въздух.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР