Край на чакането. След 74 години Брентфорд ще играе за

...

Край на 74-годишното чакане! "Брентфорд" най-после влезе във Висшата лига

Край на чакането. След 74 години " Брентфорд " ще играе за първи път във Висшата лига, защото завоюва финалния плейоф против " Суонзи " с 2:0 на " Уембли ".

" Пчеличките " стартираха въодушевено и в границите на 10 минути вкараха и двата си гола. Айвън Тоуни откри от дузпа, а Емилиано Маркондес повиши на 2:0 след асистенция на Мадс Рьорслев.

След почивката " лебедите " се пробваха да извърнат развоя на срещата, само че несполучливо.
Снимка: Reuters
В 67-та минута Джей Фултън извърши жестоко нарушаване против Матиас Йенсен и бе изпъден с пряк червен картон, което значително постави завършек на интригата.

" Суонзи " приключи дуела без прецизен удар по посока вратата на Давид Рая.

Възпитаниците на Томас Франк завоюваха промоция след четири несполучливи опита. Миналата година " Брентфорд " загуби решителния мач от " Фулъм " с 1:2 след продължения.

Тимът се причислява към " Норич " и " Уотфорд ", които си осигуриха директна промоция.
Плейофът за влизане във Висшата лига е прочут във футболните среди като " най-скъпия мач ", защото спечелилият си подсигурява 170 млн. паунда.
Източник: btvnovinite.bg