Краснодар остава в борбата за класиране за директните елиминации в

...

Краснодар за втори път удари Трабзонспор

Краснодар остава в битката за класиране за директните елиминации в Лига Европа. Руският отбор победи с 3:1 Трабзонспор и събра 6 точки, колкото има и вторият в група " С " Хетафе. Лидер с 10 точки е Базел, а Трабзонспор остана на дъното с едвам 1 точка.

Домакините взеха решение нещата в своя изгода още до почивката. Първо Серкан Асан си вкара автогол след удар на Мануел Фернандеш в 27-ата минута, а малко по-късно португалецът още веднъж се оказа в прегръдките на съотборниците си. 3:0 направи резервата Иван Игнатиев, а в самия край Антъни Нуакаеме върна един гол.

След като започва с две загуби, Краснодар завоюва в Трабзон с 2:0, а през днешния ден реализира триумф против турския отбор и на своя стадион. " Биковете " направиха чудесно първо полувреме, в което сътвориха доста голови положения. Резултата беше открит след подаване на Кристофер Олсон към Мануел Фернандеш и негов мощен удар, който се отклони от крайници на Асан и заблуди вратаря Абдурахим Дорсун.

Второто попадение беше същинска приятност за окото. Ари подаде с пета на Магомед-Шапи Сулейманов, който насочи топката към непокрития Фернандеш. Португалецът единствено продължи пътя на кълбото с пета и то спря в мрежата.

След почивката Краснодар нямаше никакви проблеми да удържи преднината си.
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ГОЛМАЙСТОРИ ПРОГРАМА Лига Европа 4 кръг, четвъртък 7 ноември  Краснодар 3:1краен резулат  Трабзонспор