Красимир Кралев - докторант в държавния университет Проф. д-р Асен

...
Красимир Кралев - докторант в държавния университет Проф. д-р Асен
Коментари Харесай

Красимир Кралев грабна приза Млад учен на Бургас

Красимир Кралев - докторант в държавния университет " Проф. доктор Асен Златаров " в Бургас стана първият притежател на званието " Млад академик на Бургас ". 

Наградата на Община Бургас се присъжда за първи път. Тя се дава на млад български академик за проучвания в региона на науката, осъществени от него (самостоятелно или в съавторство), в България (или отчасти в чужбина). Наградата е самостоятелна и се присъжда единствено на един участник в състезанието.

Номинациите за " Млад академик " се вършат от университетските управления на университетите. Комисия от представители на Общината и от съветници, прегледа номинациите и дефинира първите отличени в състезанието.

На първо място е Красимир Кралев -докторант в университет " Проф. доктор Асен Златаров ". На второ място е доц  д-р Виляна Русева от БСУ.

На трето място е класиран основен помощник Калоян Иванов от университет " Проф. доктор Асен Златаров ".

Отличията бяха връчени на гала от кмета Димитър Николов и ръководителя на ОбС- Бургас Михаил Хаджиянев.
" За мен е чест да получа премията. Благодаря на моя теоретичен началник проф. Сотир Сотиров, и на академичното управление за опциите, които ни дава да развиваме научна активност ", сподели Кралев.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР