Кралицата на Дания Маргрете Втора получи първата доза от ваксината

...
Кралицата на Дания Маргрете Втора получи първата доза от ваксината
Коментари Харесай

Кралицата на Дания бе ваксинирана срещу Covid-19

Кралицата на Дания Маргрете Втора получи първата доза от имунизацията против Covid-19, заяви кралският двор, представен от Франс прес.

Кралицата навърши тази година 80 години, което я слага в предпочитаните демографски групи за имунизация.

Копенхаген планува да бъдат имунизирани първо жителите на старешки домове, след това хората над 65 години.

Близо 30 000 души от 5,8-милионното население на Дания са получили първата от двете дози на имунизацията на " Пфайзер " и " Бионтех " от началото на имунизационната акция на 27 декември.

С вързаната си в безупречен кок чисто бяла коса, Маргрете Втора е надълбоко почитана в скандинавското кралство. " Ще остана на трона, до момента в който не падна от него ", предизвести преди време тя.
Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР