Коул Палмър вкара четири гола при 6:0 за Челси над

...

Палмър вкара 4 при 6:0 за Челси над Евертън

Коул Палмър вкара четири гола при 6:0 за Челси над Евертън в последния мач от 33-я кръг във Висшата лига. Лондончани водеха с 4:0 още до почивката.

Палмър осъществя хеттрик още до 29-ата минута. Така той осъществя най-бързия хеттрик за Челси във Висшата лига. Освен това той го осъществя след удари с ляв крайник, с десен крайник и с глава – така наречен съвършен хеттрик.

След почивката нападателят добави още едно попадение от дузпа. Това беше и единственият чудноват миг за отбора на Маурисио Почетино, тъй като Палмър, Мадуеке и Джаксън се сдърпаха кой да извърши. Голмайсторът на столичани към този момент има 20 попадения този сезон – колкото и.

Другите голове за Челси вкараха точно Джаксън в 44-ата минута и младокът Алфи Гилкрист в края. За Г.

С успеха Челси събра 47 точки и се приближи на три от място в Европа. Седмият Манчестър Юнайтед е с 50 точки, само че и мач повече. Евертън остава в рисковата зона с 27 точки – две повече от 18-я Лутън.