Кот д`Ивоар спечели Купата на африканските нации. Във финала в

...

Кот д`Ивоар спечели Купата на африканските нации

Кот д`Ивоар завоюва Купата на африканските народи. Във финала в Абиджан отборът обърна Нигерия от 0:1 до 2:1, с цел да вдигне трофея.

Домакините бяха по-добрият тим и справедливо завоюваха финала. Суперорлите поведоха с гол на Вилиам Трост-Еконг, само че с попадения на Франк Кесие и Себастиан Алер Кот д`Ивоар завоюва.

Отборът мина през иглени уши, като излезе едвам като трети в групата. След това в профил Сенегал на осминафиналите след осъществяване на дузпи. В четвъртфиналите бе отхвърлен и Мали с гол в 120-ата минута. В полуфинала с 1:0 беше победен ДР Конго. Освен това федерацията смени треньора и опита несполучливо да вземе подобен чартърен. И откакто не сполучи назначи краткотрайно някогашния състезател Емерс Фае.

Гола против ДР Конго вкара Себастиан Алер. Само. Сега той донесе трофея с попадение в 81-ата минута. Трост-Еконг беше разкрил в 36-ата, а Кесие изравни в 62-ата.

Титлата е трета на Африка за Кот д’Ивоар. Предишните бяха през 1992 и 2015 година Те станаха и.
Източник: flashnews.bg