Костадин Везьов, който е част от Левски Чикаго дари спечелената

...
Костадин Везьов, който е част от Левски Чикаго дари спечелената
Коментари Харесай

Музеят на Левски с ценен подарък от Левски Чикаго - Първа лига



Костадин Везьов, който е част от Левски Чикаго подари извоюваната шампионска купа на Съединени американски щати на музея на Левски в София.

Везьов дойде в София и ще следи мача от деветия кръг на Първа лига сред Левски и Септември. За последни той е участвал на мач на „ сините “ преди 20 години в дуела от европейските клубни шампионат против Бешикташ.

„ Това е най-малкото, което може да направи човек като мен – да подари купата на Левски. Левски Чикаго бе основан за 100-годишнината на Левски София. Любовта към Левски е прелетяла през един океан разстояние. Там би трябвало да поддържаме българското, българските обичаи “, разяснява Везьов.

„ Отборът е аматьорски. Станахме първенци на цяла Америка. Христо Йовов доста ни оказа помощ. Дойде Бижутера, с цел да ни помогне да станем първенци на цяла Америка. Участва в заключителната част от шампионата. Нито един тим от Чикаго или щата Илинойс не бе ставал първенец на Америка. Записахме името на Левски със златни букви “, добави той.

Левски Чикаго покори Америка и влезе в историята

„ Това е най-малкото, което можехме да създадем. Изобщо не сме имали никакви подозрения. Трябва да дойдат и за Левски София купите. Аз съм оптимист, че с новата селекцията, която се направи ще станем първенци още тази година “, сподели още Костадин Везьов.
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР