Коста Рика победи с 4:0 Никарагуа в първия си мач

...

Коста Рика победи Никарагуа

Коста Рика победи с 4:0 Никарагуа в първия си мач на шампионата КОНКАКАФ Голд къп, изигран на националния стадион в Сан Хосе. Така тимът оглави генералното класиране в група " В ", а Хаити зае второто след триумфа си с 2:1 против Бермуда в друга среща.

Коста Рика доминираше тотално през целия мач против своите съседи в Централна Америка. Брайън Овиедо изведе тима си напред след шест минути, а Селсо Борхес повиши на 2:0 единствено 13 минути по-късно. Коста Рика вкара третия си гол секунди преди края на първото полувреме, откакто бранителите на Никарагуа оставиха центрирана топка от Елиас Агилар да прелети през цялото наказателно поле и да влезе умерено в мрежата.

Второто полувреме беше по-бавно. Алан Крус вкара единствения гол 13 минути преди края на постоянното време, когато вкара топката в горния ъгъл от пряксвободен удар от 18 метра.

Докато 27 от 31 мача от шампионата ще бъдат извършени в Съединени американски щати, този и успеха на Хаити против Бермуда бяха изиграни в костариканската столица Сан Хосе.