Косово продължава уверено по пътя си към триумф, който да

...

Косово уверено крачи към горната дивизия

Косово продължава решително по пътя си към успех, който да го изкачи в по-горната дивизия на Лигата на нациите. Тази вечер тимът записа 1:1 при гостуването си на Фарьорските о-ви в дуел от Група 3 на Лига “D” и резервира задатъка си на върха от 2 точки пред Азербайджан, който по същото време също приключи 1:1 против Малта, само че на собствен терен.

Играещият в Бундеслигата Милоц Рашица изведе Косово напред още в 9-ата минута, само че пет минути след почивката Рене Йонсен изравни. До края на дуела в Торсхавън домакините бяха по-близо до триумфа, само че в последна сметка последният съдийски сигнал пристигна при 1:1.
Milot Rashica’s opener for Kosovo vs Faroes is a stunner. An absolute stunner. pic.twitter.com/5sTP2Q6S11
— Richard Wilson (@timomouse) October 14, 2018 Косоварите нямат проваляне от осем мача насам, като това обгръща интервал повече от година.
В Баку азерите бяха окуражени да завоюват против Малта и да застигнат водача, само че шансът не беше с тях. Роуен Мускат даже даде преднина на гостуващия състав в 37-ата минута, а изравняването пристигна в 53-ата, когато прецизен беше Араз Абдулайев.

След месец Азербайджан гостува на Фарьорите, а малтийците одобряват Косово.
Фарьорски острови - Косово 1:1 0:1 Рашица (9) 1:1 Йонсен (50)
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
Азербайджан - Малта 1:1 0:1 Мускат (37) 1:1 Абдулайев (53)

Лига на нациите 4 кръг, неделя 14 октомври  Фариорски Острови 1:1краен резулат  Косово