Кош на звездата на Милуоки Бъкс Янис Адетокумбо, две секунди

...

Решаващ кош на Адетокумбо донесе осма поредна победа за Милуоки

Кош на звездата на Милуоки Бъкс Янис Адетокумбо, две секунди преди сирената, донесе триумфа на първенците над Шарлът Хорнетс със 127:125 вкъщи в мач от постоянния сезон на НБА, написа БГНЕС. Гостите от Шарлът започнаха по-добре срещата и поведоха с 18 точки на старта на втората част, само че последователно домакините се върнаха в дуела и се стигна до оспорвана крайна четвърт, в която след 10 замени на водачеството Адетокумбо вкара решаващия панер две секунди преди края.

Двукратният MVP на Лигата приключи с 40 точки, 12 битки и 9 асистенции, а общо седем играчи на Бъкс означиха 10 и повече точки. За Хорнетс над всички бе ЛаМело Бол, който осъществя рекордните в кариерата си 36 точки и добави 9 битки. Силно от пейката се включи Кели Обър Джуниър с 25 точки за 30 минути игра.

За Милуоки това бе осма поредна победа, като отборът заема трето място на Изток с 14 триумфа и 8 загуби, до момента в който Шарлът е на девета позиция в същата конференция с баланс 13-11.