КОРВАЛИС, Орегон (AP) — Джордан Поуп уцели тройка при сирена,

...

Джордан Поуп вкара тройка при сирена, Орегон Стейт победи номер 9 Аризона с 83-80

КОРВАЛИС, Орегон (AP) — Джордан Поуп уцели тройка при сирена, с цел да даде на Орегон Стейт 83- 80 победа над номер 9 Аризона в четвъртък вечер, като почитателите на Бобрите нахлуха в корта, с цел да отпразнуват разочарованието.

Поуп вкара 31 точки и направи четири тройки през второто полувреме, нито една по-голяма от 22-фут от лявото крило след приключване на времето.

Пеле Ларсън направи два наказателни удара за Аризона (14-5, 5-3 Pac-12), с цел да изравни на 80 11,2 секунди преди края. Орегон Стейт (10-9, 2-6) избра да не афишира таймаут, доверявайки се на Поуп да нанесе последния удар.

Бобрите прекъснаха поредност от пет загуби. Аризона падна до 1-3 в срещите на улицата в конференцията и е изхвърлен на тъждество за второ място в конференцията, мач след Орегон.

Тайлър Билодо добави 22 точки за Орегон Стейт.

Кейлъб Лав поведе Аризона с 23 точки. Кешад Джонсън имаше 18, а Ларсон 17.

Тройката на Билодо приключи серия от 11-0, която...