Коронацията на Чарлз Трети струва около 100 милиона британски паунда

...
Коронацията на Чарлз Трети струва около 100 милиона британски паунда
Коментари Харесай

Богатият крал и бедните му поданици

Коронацията на Чарлз Трети коства към 100 милиона английски паунда - пари, които биха били доста по-полезни другаде, считат критиците. Големите обществени разлики в страната в последно време се задълбочават.

За тържествената гала за коронацията на крал Чарлз III английското кралско семейство се показва в цялостния си искра:. Не всичко това е благосъстоятелност на монархията, само че въпреки всичко забележителна част е.

Британският " Гардиън " направи огромно изследване на собствеността на краля и пресметна, че - това е цената на неговите земи, парцели, бижута, творби на изкуството, коне, коли и капиталовложения.

При това кралят напълно не е единственият милиардер във Англия - съгласно " Съндей Таймс " те са 177, а общата сума на положението им е повишено единствено сред 2020-а и 2022-ра година с съвсем 150 милиарда паунда. Премиерът на Риши, напомня АРД.

Разходите за живот са нарастнали неимоверно

Същевременно доста британци излизат по улиците от обезсърчение. В редица сектори действителните приходи на заетите спадат от години, а поради внезапния растеж на разноските за живот в последно време те към този момент не могат да се свързват двата края.

Критикът на монархията Греъм Смит намира за недопустимо това, че за коронацията се изразходват близо 100 милиона паунда съгласно изчисленията.

" Тези пари биха могли да се дадат да вземем за пример за бездомните и за бедните ", счита той - вместо това те ще отидат за.

" Това би могло да сполети всекиго "

" Много ", споделя Смит., учебните заведения се борят за повече запаси за децата, показва той пред АРД. " 100 милиона не са чак толкоз доста, само че все пак с тях може да се направи доста положително за хората. "

Същевременно организацията " Тръсел Тръст ", която поддържа над 1200 обществени кухни в страната, бие паника.: те са били съвсем три милиона, което е с 37 % повече, в сравнение с през миналата година. Шарин от Кардиф, която е вдовица, също разчита на тези услуги за изхранването на себе си и децата си., споделя дамата пред АРД.

Пред Би Би Си ръководителката на организацията " Тръсел Тръст " споделя, че в последно време вижда много огромни промени. " Това, което виждам - отвън събитието, че броят на хората, които търсят помощ от обществените кухни пораства, е какъв брой доста от тези, които идват при нас, имат работа. Това може да сполети всекиго от нас! " От организацията подлагат на критика прекомерно ниските приходи и обществената система, която не се оправя със дилемите си.

Всичко, което би трябвало да знаете за:
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР