Коронацията на британския крал Чарлз III е струвала на данъкоплатците

...
Коронацията на британския крал Чарлз III е струвала на данъкоплатците
Коментари Харесай

Коронацията на крал Чарлз III е струвала 72 млн. британски лири

Коронацията на английския крал Чарлз III е коствала на данъкоплатците 72 млн. английски лири, демонстрират формалните сметки, представени от ДПА.

Данните включват 50,3 млн. английски лири разходи на Министерството на културата, медиите и спорта и 21,7 млн. английски лири за Министерството на вътрешните работи за защитата на събитието през май 2023 година

Чарлз III беше коронясан в Уестминстърското абатство на гала, на която участваха високопоставени посетители от целия свят. На идната вечер в замъка Уиндзор се състоя концерт със звезди.

В годишния доклад и отчетите на Министерството на културата, медиите и спорта се споделя, че сполучливо е минал централният уикенд на коронацията на Негово Величество крал Чарлз Трети, на който са се насладили милиони хора както в Обединеното кралство, по този начин и по целия свят.

Министерството на културата, медиите и спорта беше водещият държавен департамент, който работеше с кралското семейство по коронацията, която е разказана като „ миг, който се случва един път на потомство ".
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР