Кори Гоф стартира тазгодишната си кампания на червени кортове с

...

Обещаващо старт в Париж: Гоф и Фернандес продължават напред след експресни победи

Кори Гоф започва тазгодишната си акция на червени кортове с проваляне, само че по-късно последваха два осминафинала на Мастърсите в Мадрид и Рим. Жребият за първия кръг на Ролан Гарос пък бе относително благоразположен към младата американка, изправяйки я против състезателка, минала през пресявките - Ребека Марино. Канадката записа три безответни триумфа без да загуби сет, само че международната номер 18 съумя да я пречупи за малко над час, с цел да откри място в идващия стадий - 7:5 6:0.

Двете навлязоха в дуела с известни съмнения, което докара до замяна на пробиви още в самото начало. Последваха сложни минути за Гоф, която бе сложена под сериозен напън от страна на Марино. Канадката се добра до цели осем шанса за брейк, само че забележителното самообладание, което 18-годишната състезателка сподели, я измъкна от сложното състояние. Именно този въпросен гейм се отрази позитивно на Гоф, откакто тя незабавно се откъсна в резултата - 5:2, а напълно скоро сервираше и за първата част. Тогава обаче се появи спад и паритетът бе бързо възвърнат. В последна сметка фаворитката имаше последната дума в сета, спечелвайки два поредни гейма в края, с които си извоюва преимущество в обособените елементи.

Поставената под номер 18 продължи с надмощието си и след подновяването на дейностите. Тя бе недосегаема в личните си подавания, а в противниковите такива също се справяше отлично. Въпреки че осъществя единствено два печеливши удара, общо 24-те неточности от страна на нейната съперничка дадоха съществено отражение върху резултата. Това докара до серия от шест поредни гейма на сметката на надарената американка, с която тя дефинитивно постави завършек на мача.

Източник: tennis.bg