Корекцията на финансовите пазари през последните 2-3 седмици се дължи

...
Корекцията на финансовите пазари през последните 2-3 седмици се дължи
Коментари Харесай

Инвеститор: Очаква се разлика във финансовите пазари от двете страни на Океана

„ Корекцията на финансовите пазари през последните 2-3 седмици се дължи на огромния напредък, който направиха изключително софтуерните акции от началото на тази година. “

Това сподели капиталовият съветник Цветослав Цачев . По думите му сега завършва интервалът на издание на корпоративните доклади и те демонстрират, че резултатите са по-добри от прогнозите.

„ Смятам, че тази композиция от относително положителни вести от фирмите, плюс огромния напредък, който видяхме на цените на акциите им, са в основата на една към този момент краткотрайна промяна на цените на акциите. Тя стартира да се развива през последните седмици и се вижда най-много в цените на акциите на огромните софтуерни компании в Съединени американски щати, които до момента водеха пазара нагоре. Сега и по-малките компании демонстрират напредък. Това е доста положителен знак, тъй като точно по-малките сдружения са фирмите, които вършат заетостта „, разясни специалистът пред „ Фокус “. В Европа също се вижда по-силно показване на показателите . Той разясни:

„ Европейските акции са по-различни от позиция на това, че в Съединени американски щати виждаме софтуерните компании, които порастват мощно и влагат обилни средства, до момента в който в Европа виждаме компании, които са по-дивидентно ориентирани, с по-добра оценка и с по-големи дивиденти, което в някаква степен е добре пристигнало за по-консервативните европейски вложители. “

Експерт съобщи, че в околните месеци не чака основна разлика в придвижването на финансовите пазари от двете страни на Океана . По думите му рецесията се усеща на всички места по света, само че не като рецесията от 2007-2008 година

„ По-скоро като интервалите на икономическа уязвимост, без съществено повишение на безработицата и срив на стопанската система като 2015 и 2018-2019 година “, означи Цветослав Цачев. Той обърна внимание на нещата, които би трябвало да имат поради инвестиращите в криптоактиви . По думите му регулаторите осъзнават тези опасности и че става все по-наложително да бъдат признати регулации, с цел да бъдат предпазени вложителите .

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР