Кореецът Хьон Чунг се класира за четвъртфиналите на Мастърс турнира

...

Чунг се класира за четвъртфиналите в Маями

Кореецът Хьон Чунг се класира за четвъртфиналите на Мастърс шампионата в Маями. В среща от четвърти кръг поставеният под номер 19 в схемата победи с 6-4, 6-3 Жоао Соуса от Португалия. Двубоят, който продължи час и 8 минути, бе първи посред им.

Кореецът завоюва първия сет, откакто съумя да осъществя решителен пробив в седмия гейм, с цел да поведе с 4-3 и след това да задържа задатъка си. Вторият сет още веднъж бе решен след един-единствен пробив, който отново в сметката на полуфиналиста от Откритото състезание на Австралия. Чунг съумя да пробие своя противник още в първия гейм на сета и макар опитите на Соуса да изравни, в последна сметка 21-годишният кореец стигна до успеха след 6-3 в своя изгода.

В спор за място на полуфиналите той ще срещне спечелилия от дуела сред международния номер 3 Марин Чилич (Хърватия) и американеца Джон Иснър. /БГНЕС