Копенхаген удари Брьондби с 4:2 в голямото дерби на Дания

...

Съперникът на Локо взе дербито на Дания

Копенхаген удари Брьондби с 4:2 в огромното дерби на Дания четири дни преди реванша с Локомотив (Пловдив) в третия квалификационен кръг от Лигата на конференциите. Първата среща на " Лаута " приключи 1:1.

Датският национал Йонас Винд бе огромната фигура за Копенхаген в този дуел. В 12-ата минута той изведе домакините напред в резултата, а Брьондби изравни посредством Тобиас Бьоркайт (36), само че Давид Кочолава (45) още веднъж даде задатък на „ лъвовете “ преди почивката.

Малко след началото на второто полувреме резултатът още веднъж бе еднакъв, като този път прецизен бе Сигурд Ростед (47). Домакините обаче демонстрираха здрави нерви и вкараха нови два гола. Вездесъщият Йонас Винд в 69-ата минута вкара втория си гол в мача, а Пеп Биел (81) оформи крайното 4:2.
Източник: marica.bg