Контузията, от която се възстановяваше четири месеца, спря Григор Димитров

...
Контузията, от която се възстановяваше четири месеца, спря Григор Димитров
Коментари Харесай

Контузията спря Гришо в Париж

Контузията, от която се възстановяваше четири месеца, спря Григор Димитров (№38 в света) на " Мастърс 1000 " шампионата в Париж. Това се случи минути преди началото на мача му от II кръг против Даниил Медведев (Рус, №13). На загрявката 34-годишният българин е оповестил, че още веднъж е почувствал болежка в контузения десен гръден мускул и няма опция да продължи. А съгласно в. " Екип " става въпрос за мускулна контузия в лакътя.
" За страдание, Григор Димитров се отдръпна от мача на сингъл. Беше ужасно да те забележим още веднъж на корта ", оповестиха французите. 
В първия кръг хасковецът отстрани Джовани Мпечи-Перикар (Фр), с което си обезпечи мача с Медведев. Във вторник българинът и Никола Маю (Фр) изгубиха на двойки от Едуар Роже-Васлен и Юго Нис. Срещата беше прощална за ветерана.
Турнирът в Париж представляваше завръщане за българина на корта. Той не бе играл от началото на юли, когато скъса нишки в мача си с Яник Синер на " Уимбълдън ". 
Така сезонът за най-хубавия ни тенисист завърши. През акцията той игра 1/2-финал в Маями и 1/4-финал в Монте Карло. Българинът стартира годината с 1/2-финал в Бризбейн, където обаче бе заставен да се отдръпна поради травма. Физическите му проблеми продължиха и през идващите месеци и нашият се отхвърли поради контузия и в трите шампионата от Големия шлем, в които взе присъединяване.
От понеделник Димитров ще регресира още, като се чака да зимува на към 45-о място с 1180 т.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР