Контузия на страничния съдия доведе до случката Един от феновете

...

Куриоз в Германия: Зрител слезе на терена и стана съдия

Контузия на страничния арбитър докара до случката
Един от почитателите на трибуните на дуела сред Волфсбург и Кьолн влезе в ролята на арбитър. Срещата, която приключи при резултат 1:1, ще се запомни с куриозната преживелица, свързна с травмата на страничния арбитър Торбен Зивер.

Той бе ударен в лицето от Макс Финкграфе от гостите, като това докара до промяната му от четвъртия рефер.

Тогава обаче се отвори липса и при неналичието на различен четвърти рефер, по уредбата на стадиона бе пуснат апел дали има квалифицирани съдии.

32-годишният Тобиас Крул влезе в ролята на четвърт рефер. Той е вратар на шестодивизионния клуб Гифхорн и откакто се преоблече в черен спортен екип, се включи към съдийската бригада.

Преди седмица сходна преживелица имаше в Англия, когато ентусиаст влезе в ролята на четвърти рефер в продълженията на мача от Купата на Англия сред Уулвърхемптън и Брентфорд.
Източник: dnesplus.bg