Константин Костадинов и Аликанте допуснаха нов грешен ход в плейофите

...

Константин Костадинов и Аликанте с втора загуба в плейофната серия срещу Форка Лейда в Leb Oro

Константин Костадинов и Аликанте позволиха нов неверен ход в плейофите на испанската Leb Oro. Българинът и неговите съотборници отстъпиха при визитата си на Форка Лейда с 88:68 във втория мач от четвъртфиналите.

Така момчетата на Антонио Перес изостават с 2:0 загуби в една от откриващите серии във втора испанска дивизия. Третият мач е на 24 май, а домакини ще бъдат Костадинов и компания, които ще търсят наложителен триумф, с цел да останат в играта за идната фаза.

Домакините имаха превес още през първото полувреме и на огромната отмора се изстреляха с 49:35. След паузата гостите не откриха метод да извърнат хода на събитията и това бе всичко.

Костадинов стартира в стартовата петица и не разочарова със своето показване. Крилото записа 14 точки, 5 битки и 1 открадната топка за 30 минути в игра.

При стрелбата си той бе 5/9 от близка отдалеченост, 0/6 от тройката и 4/4 от линията за осъществяване на наказателни удари.