Васил Велев: Компенсацията от € 20 за горивата не е правилна мярка
" Компенсацията от 20 евро за горивата не е вярна мярка. Консумирането е по-голямо от производството. Това не се вижда толкоз ясно в Европа, колкото в Азия. Произведеното преди рецесията към този момент дойде. Всеки десети би трябвало да спре да работи. Абсолютно погрешно е да насърчаваш потреблението като намаляваш цените ", съобщи ръководителят Общото заседание на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) Васил Велев пред NOVA NEWS.
" Работодателите имаха среща с екипа на Румен Радев. Имаше съвсем цялостно подобие по отношение на целите. Четейки програмата, мъчно може да не се съгласим с нещо в нея. Там се приказва за данъчна непоклатимост, поддръжка за развиването на нововъведенията. Това са цели на работодателските организации. Ще настояваме тази стратегия да бъде изпълнявана ", сподели още икономистът.
По думите му, бизнесът ще желае опазване на налозите. " Имаме доста добре функционираща данъчна система, която е на челни места в Европа, а и в други ранглисти. Тя не би трябвало да бъде променяна ", разяснява Велев.
Васил Велев разяснява и изваждането на 1,4 милиарда евро от Българската банка за развиване (ББР). " Увеличаването на капитала на държавни компании беше някакъв метод за заобикаляне на недостига. Банката не е разплащателна и има доста други банки в страната, откъдето могат да се дават заеми. Това е вярно решение ", сподели той.
" Работодателите имаха среща с екипа на Румен Радев. Имаше съвсем цялостно подобие по отношение на целите. Четейки програмата, мъчно може да не се съгласим с нещо в нея. Там се приказва за данъчна непоклатимост, поддръжка за развиването на нововъведенията. Това са цели на работодателските организации. Ще настояваме тази стратегия да бъде изпълнявана ", сподели още икономистът.
По думите му, бизнесът ще желае опазване на налозите. " Имаме доста добре функционираща данъчна система, която е на челни места в Европа, а и в други ранглисти. Тя не би трябвало да бъде променяна ", разяснява Велев.
Васил Велев разяснява и изваждането на 1,4 милиарда евро от Българската банка за развиване (ББР). " Увеличаването на капитала на държавни компании беше някакъв метод за заобикаляне на недостига. Банката не е разплащателна и има доста други банки в страната, откъдето могат да се дават заеми. Това е вярно решение ", сподели той.
Източник: inews.bg
КОМЕНТАРИ




