Компанията бе обвинена, че е повишила цените на приложенията в

...
Компанията бе обвинена, че е повишила цените на приложенията в
Коментари Харесай

Съдебен иск срещу Apple заради повишени такси в App Store

Компанията бе упрекната, че е повишила цените на приложенията в за милиони консуматори във Англия, предава Агенция Франс Прес.
Съдебният иск, подаден от специалиста по цифрова стопанска система Рейчъл Кент, към момента не е получил зелена светлина от Британския апелативен арбитражен съд за конкуренция. В него се приканва американския софтуерен колос да изплати обезщетение на клиентите си.
До 19,6 милиона консуматори в Обединеното кралство могат да получат право на обезщетение на обща стойност до 1,5 милиарда английски лири (2,1 милиарда $, 1,7 милиарда евро), се твърди в преписката.
Това се случва, откакто през март английският регулаторен орган за защита на конкуренцията стартира следствие против Apple, фокусирайки се върху потреблението на App Store от американския софтуерен колос.
Кент, който е и учител в " Кингс Колидж ", твърди, че защото App Store е единственият метод да се смъкват приложения за iPhone или iPad, платформата се държи като монополист.
„ App Store беше брилянтен шлюз за редица забавни и новаторски услуги, които милиони от нас намират за потребни, в това число и аз “, добави тя в изказване.
„ Но тринадесет години след старта си той се трансформира в единствения портал за милиони консуматори. “
Кент съобщи, че " Apple ревностно пази достъпа до света на приложенията и начислява такси за влизане и потребление, които са изцяло неоправдани. "
 Русия санкции Apple 12 млн. $ Русия санкции Apple 12 млн. $
Руската федералната антимонополна работа (ФАС) наложи на Apple санкция в размер на 906 милиона рубли (над 12 милиона долара) за нарушава...
" Това е държанието на монополиста и е недопустимо. "
Отговаряйки на обвиняванията, Apple дефинира желае като " ненужен ", като уточни " непоклатимия ангажимент към потребителите и многото преимущества, които App Store донесе на нововъведенията в стопанската система на Обединеното кралство ".
В исковата молба се показва, че нормално 30% от приходите от приложения, отиват за Apple.
„ Това... е противозаконен набег върху портфейлите на клиентите на Apple, не е обвързван с разноските за даване на въпросните услуги “, прибавя той.
Междувременно предишния месец Европейски Съюз публично упрекна Apple в незаслужено угнетяване на конкуренцията за стрийминг на музика посредством своя App Store. 
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР