Онтарио освобождава обучителните центрове от общинските закони и законите за планиране
Компаниите и синдикатите, които построяват центрове за образование на служащи, употребявайки пари от закъсалия Фонд за развиване на уменията на Онтарио, скоро биха могли да заобиколят законите за обмисляне, което поражда „ обилни опасения “ за общините и опозиционните партии в провинцията.
Правителството неотдавна одобри законопроект за труда, който включва разпореждания за освобождение на центровете от Закона за обмисляне, заявявайки, че те са основни за неговата тактика за стимулиране на квалифицираните занаяти и строителната работна мощ.
Но Асоциацията на общините на Онтарио каза, че макар че поддържаше сходни изключения в предишното за институции като учебни заведения и лечебни заведения, даването им на всеки, който строи център за образование, е различен въпрос.
„ Разширяването на тези изключения към частни ползи...
Прочетете целия текст »




