Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) на САЩ обяви,

...
Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) на САЩ обяви,
Коментари Харесай

Съдят Мъск за измама

Комисията по скъпите бумаги и тържищата (SEC) на Съединени американски щати разгласи, че Илън Мъск, изпълнителен шеф на " Тесла ", е подвел обществото със известието си в " Туитър " на 7 август , че обмисля да направи компанията частна с цена на акцията от 420 $, оповестяват локални медии.

 Акциите на
Акциите на " Тесла " се сринаха, откакто Мъск пуши марихуана в ефир

Двамата взеха решение да изоставен ден след следващата провокация на Мъск

Комисията отбелязва, че известието на Мъск няма фактологична база , не е тествано и не е истина, че акционерите единствено би трябвало да гласоподават , с цел да създадат " Тесла " частна компания. Комисията предлага да се забрани на Мъск да заема позиция на шеф на обществена компания в бъдеще.

 Мъск в прочувствено изявление: Последната година беше мъчителна и най-лошото следва
Мъск в прочувствено изявление: Последната година беше мъчителна и най-лошото следва

Основателят на " Тесла " даде изявление за американския вестник " Ню Йорк таймс "

Според SEC Мъск е изправен пред обвинявания в машинация , защото позицията е довела до комплициране на пазара, където цената и акциите на " Тесла " са били повлияни за къс интервал.

Комисията реши да съди Мъск и " Тесла ".

Предприемачът назова правосъдния иск на комисията против него " непростим " и се отбрани, че постоянно е работил " в най-хубавия интерес на истината, прозрачността и вложителите ".

" Неоправданите дейности на SEC ме оставят надълбоко тъжен и отчаян. Винаги съм предприемал дейности в най-хубавия интерес на истината, прозрачността и вложителите. Честността е най-важната полезност в живота ми ", означи Мъск.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР