Коментарът за изборите трябва да се основава на резултат от

...
Коментарът за изборите трябва да се основава на резултат от
Коментари Харесай

Валери Жаблянов: БСП трябва да промени опозиционния си курс

Коментарът за изборите би трябвало да се основава на резултат от изборите, а не на субективни чувства. Резултатът на тези локални избори всъщност не се отличава от този през 2015 година – дори не можа да доближи минималните критерии, които си бяха сложили ръководителят на партията и ръководителя на предизборния щаб. Не може да се каже, че е цялостен крах, само че като въздействие в българските общини, като пристствие в публичния живот резултатът е сходен на този през 2015 година. Това сподели в предаването "Лице в лице " по БТВ депутатът от Българска социалистическа партия Валери Жаблянов.

Несъмнено политическа отговорност не може не се търси. Приключваме един 4-годишен мандат на ръководителя, в кйто имаме победа на президентските избори с самостоятелен претендент и три изгубени избори – парламентарни, европейски и локални. Аритметиката не постоянно съответствува с политиката. Възможността Българска социалистическа партия да взе участие интензивно в българската политика с тези резултати е много лимитирана, съобщи Жаблянов.

Българска социалистическа партия е партия с обичаи и това, което може да направи, е да промени така наречен опозиционен курс, който явно не носи никакви триумфи. Крайно време е Българска социалистическа партия да застане зад своята обществена идея и да я отстоява на всички места, с цел да може да се възвърне доверието на хората към нея. Българските жители чакат възстанояваване и отбрана на обществените права на жителите. В момента Българска социалистическа партия няма ясна посока на своята опозционна рецензия към държавното управление, няма систематичен метод в парламентарната работа. Има поредност от дейности, за които се прави опит да се каже, че са някакъв нов опозиционен курс, уточни социалистът.

Според него въпросът с оставката на водача на Българска социалистическа партия Корнелия Нинова е на дневен ред, само че не най-важният за "червените " сега. Политическата отговорност на ръководителя на Националния съвет на Българска социалистическа партия е обвързвана с оставката, само че мисля, че би трябвало да се съсредоточим върху въпроса каква е тази смяна, която би трябвало да стартираме, кои са недъзите, които Българска социалистическа партия може да компенсира с политиката си. Въпросът за промяната на ръководителя е част от настоящия диалог, само че по-съществен е въпросът ще продължи ли Българска социалистическа партия да бъде партия с всеобщи структури в цялата страна, уточни Жаблянов.

Попитан дали Българска социалистическа партия губи последователи като наследница на Българска комунистическа партия, поради дейности в предишното като кървавия атентат в църквата "Света Неделя ", Валери Жаблянов съобщи: "Сложният интервал на нашата партия е обвързвана с цялата история на нашата страна. Българска социалистическа партия е партията, която проправи пътя на демокрацията в страната. Партиите от десницата също имат своята роля в българския преход – да вземем за пример, в случай че би трябвало да пресметнем цената на унищожените материални активи в България ".
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР