КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Камила Кардосо отбеляза 23 точки

...

Кардосо, номер 1 в Южна Каролина, последва победата на LSU, като победи Вандербилт с 91-74

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Камила Кардосо означи 23 точки и номер 1 в Южна Каролина последва огромната си победа над защитаващия националния първенец LSU със своята 16-та поредна победа над Вандербилт, 91-74, неделя.

The Gamecocks (19-0, 7-0 Югоизточна конференция) започнаха постепенно в първия си мач след успеха под номер 9 LSU 76-70 в четвъртък вечер. Но Кардосо и нейните съотборници скоро поеха контрола, с цел да завоюват 51-ата си поредна победа вкъщи.

В началото Южна Каролина изглеждаше по този начин, като че ли към момента мисли за триумфа на LSU. Играчите танцуваха и трептяха по време на загрявките преди мача, а треньорът Доун Стейли излезе в черна качулка с надпис „ Boo “ върху нея – ръкопляскане на нейната смешка за отношението й към почитателите на LSU.

И Вандербилт (17-4, 4-3), който влезе в най-хубавия си старт от 20 мача за 17 години, остана с мощната Gamecocks първоначално. Commodores водеха с 21-20 при удар от фаул на Sacha Washington с 8:56 до края на полувремето.