Колумбия постигна победа в първия си мач на Копа Америка,

...

Колумбия надигра Еквадор и Жорди Кайседо след VAR

Колумбия реализира победа в първия си мач на Копа Америка, откакто се наложи с 1:0 над Еквадор. Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо дебютира на шампионата на Южна Америка, откакто се появи в игра за еквадорците в 69-ата минута.

Единственото попадение в мача на „ Арена Пантанал “ в Куяба падна в 42-ата минута. То беше резултат на заучено разиграване при осъществяване на фаул на Колумбия сред Едвин Кардона, Хуан Гуадрадо и Мигел Борха. При него Кардона, който стартира комбинацията, се озова на голова позиция и прати топката във вратата на Педро Ортис. Аржентинският арбитър Нестор Питана в началото анулира попадението поради засада, само че по-късно прегледа обстановка благодарение на VAR и зачете гола.

21 минути преди края аржентинският селекционер на Еквадор Густаво Алфаро пусна в игра Жорди Кайседо на мястото на Михаел Естрада, само че и нападателят на ЦСКА не съумя да помогне на отбора си да избегне загубата.
Източник: fakti.bg