Колумбия победи домакина Япония с 1:0 в контролна футболна среща

...

Кейрош дебютира с победа като селекционер на Колумбия

Колумбия победи домакина Япония с 1:0 в контролна футболна среща при дебюта на новия си народен селекционер Карлош Кейриош. Радамел Фалкао означи единственото попадение на стадиона в Йокохама в 64-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Такехиро Томиясу.

En el debut de @Carlos_Queiroz, Colombia superó a Japón en partido amistoso. https://t.co/aW2fe0mrvy pic.twitter.com/fEZsmseXQJ
— Selección Colombia (@FCFSeleccionCol) March 22, 2019
Себастиан Вия удари напречната греда за гостите още в четвъртата минута, а сред гола на Фалкао други две попадения за колумбийците бяха анулирани поради игра с ръка и засада.

Томаясу можеше да се оправдава за грешката си в 77-ата минута, само че от преференциална позиция стреля с глава право във вратаря Камило Варгас. Малко по-късно отдалечен изстрел на Шоя Накаджима облиза напречната греда. В добавеното време резервата Луис Диас от Колумбия също нацели напречната греда.