Коледният пазар за храни ще е значително по-скъп тази година.

...
Коледният пазар за храни ще е значително по-скъп тази година.
Коментари Харесай

Баницата, пуйката и кашкавалът могат да се окажат лукс тази Коледа

Коледният пазар за храни ще е доста по-скъп тази година. При някои от обичайните артикули за трапезата растежът в цените е близо двоен по отношение на предишния декември. А баницата, пуйката и кашкавалът могат да се окажат разкош при извършването на покупки тази Коледа.

От предишния до този декември главните артикули са поскъпнали на едро с близо 30 %. Така потребителската кошница за година е скочила от 84 на 108 лева От тържищата до магазините на дребно някои от храните са с двоен растеж. Като най-значително е покачването при млечните и птичите артикули, саламите, яйцата и зеленчуците.

Колко ще ни коства трапезата за Коледа и за Бъдни вечер – в случай че пазарим сами и в случай че поръчаме от ресторант? И какъв брой набъбна сметката от началото на месеца до момента? Сметката можете да видите във видеото.

Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР