КОЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Джейси Шелдън имаше 19 точки, а

...

Джейси Шелдън води с 4 двуцифрени точки на Бъки, след като Охайо Стейт победи Мейн с 80-57 в March Madness

КОЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Джейси Шелдън имаше 19 точки, а трима други играчи на Охайо Стейт означиха двуцифрени резултати като Бъки избяга от Мейн 80-57 в първия мач на шампионата на NCAA за дами в петък.

По-големите и по-бързи Buckeyes връхлетяха Мейн със задушаваща преса, принуждавайки 22 обърквания. Вторият подложен Охайо Стейт напредва, с цел да играе против спечелилия от Ричмънд-Дюк в неделя.

Коти Макмеън вкара 13 за Охайо Стейт, а Селест Тейлър и Тейлър Тиери прибавиха по 12. Шелдън означи своята 2000-та точка в кариерата си с пропуск в края на първото полувреме.

Ан Саймън поведе Мейн с 25 точки, а Оливия Рокууд имаше 15.

Мейн излезе да стреля, като Рокууд уцели тройки при поредни притежания първоначално. Черните мечки водеха с една разлика с 3:25 до края през първата четвърт, само че в никакъв случай повече нямаше да водят. Buckeyes направиха серия от 11-2, с цел да завършат първата четвърт, и надиграха Мейн с 21-8 във втората, с цел да водят с 43-24 на почивката. Мейн не м...