Коли превзеха улица в „Меден рудник“: Къде е полицията, питат живущи в района
Кола блокира пътното платно до бл. 48, друга е в зона на забранителен знак В28
Пореден случай на жестоко нарушаване на разпоредбите за придвижване провокира напрежение в бургаския жк „ Меден рудник “. Ситуацията се разиграва до бл. 48, където два автомобила са паркирани по метод, който затруднява трафика и основава риск за останалите участници в придвижването, пишат читатели на Флагман.БГ.
По информация на живеещи в региона, са подадени два сигнала до тел. 112. Въпреки това патрул на Министерство на вътрешните работи не е посетил мястото.
На фотографията ясно се вижда първият автомобил, който е спрял в зона на деяние на пътен знак В28. Този знак значи „ Забранено е паркирането “. Той разрешава само къс престой за качване или слизане на пасажери, само че не и оставяне на автомобила без лидер. В съответния случай колата е оставена точно по този начин, в прорез с разпоредбите.
Вторият автомобил основава още по-сериозен проблем. Той е спрял непосредствено върху пътното платно и на процедура блокира цяла лента за придвижване. Това принуждава останалите водачи да маневрират и да навлизат в насрещното, с цел да преминат. При по-интензивен трафик сходна обстановка води до риск от пътнотранспортно произшествие.
Жителите на региона са безапелационни, че това не е изолиран случай. Те показват, че постоянно се паркира безсистемно, без вземане предвид със знаци, маркировка и сигурност. Според тях неналичието на реакция от страна на институциите основава чувство за безотговорност.
Хората слагат съответен въпрос. Какъв е смисълът от подаване на сигнали, в случай че на място не идва надзорен орган. И кой ще носи отговорност, в случай че поради сходно нарушаване се стигне до случай.
Те упорстват за регулярни инспекции и наказания, които да лимитират практиката на паркиране „ където е комфортно “. Според тях единствено забележим надзор може да върне реда по улиците в комплекса.
Пореден случай на жестоко нарушаване на разпоредбите за придвижване провокира напрежение в бургаския жк „ Меден рудник “. Ситуацията се разиграва до бл. 48, където два автомобила са паркирани по метод, който затруднява трафика и основава риск за останалите участници в придвижването, пишат читатели на Флагман.БГ.
По информация на живеещи в региона, са подадени два сигнала до тел. 112. Въпреки това патрул на Министерство на вътрешните работи не е посетил мястото.
На фотографията ясно се вижда първият автомобил, който е спрял в зона на деяние на пътен знак В28. Този знак значи „ Забранено е паркирането “. Той разрешава само къс престой за качване или слизане на пасажери, само че не и оставяне на автомобила без лидер. В съответния случай колата е оставена точно по този начин, в прорез с разпоредбите.
Вторият автомобил основава още по-сериозен проблем. Той е спрял непосредствено върху пътното платно и на процедура блокира цяла лента за придвижване. Това принуждава останалите водачи да маневрират и да навлизат в насрещното, с цел да преминат. При по-интензивен трафик сходна обстановка води до риск от пътнотранспортно произшествие.
Жителите на региона са безапелационни, че това не е изолиран случай. Те показват, че постоянно се паркира безсистемно, без вземане предвид със знаци, маркировка и сигурност. Според тях неналичието на реакция от страна на институциите основава чувство за безотговорност.
Хората слагат съответен въпрос. Какъв е смисълът от подаване на сигнали, в случай че на място не идва надзорен орган. И кой ще носи отговорност, в случай че поради сходно нарушаване се стигне до случай.
Те упорстват за регулярни инспекции и наказания, които да лимитират практиката на паркиране „ където е комфортно “. Според тях единствено забележим надзор може да върне реда по улиците в комплекса.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




