Коко Гоф оцеля в същински тенис трилър на старта! Шампонката

...
Коко Гоф оцеля в същински тенис трилър на старта! Шампонката
Коментари Харесай

Мачът на кръга: Гоф оцеля на US Open след 3-часова епика срещу пенсиониралата Серина!

Коко Гоф оцеля в истински тенис трилър на старта! Шампонката от 2023-та имаше тежката задача на старта да премери сили с австралийката Айла Томлянович, която навръх US Open постави завършек на забележителната кариера на Серина Уилямс преди 3 години.

Световната номер три трябваше да престои над 3 часа на корта и позволи цели 59 непредизвикани, само че съумя да изтръгне триумфа в един дуел, който самият Дарън Кейхил (треньор на Яник Синер) дефинира като " един от най-хубавите женски мачове за годината ". 

Голямото преимущество на Гоф се криеше в завършващите удари, където тя доминираше с 29 против 12 и в последна сметка се наложи с финалното 6:4 6:7(2) 7:5, а във втория кръг ще я чака борба с олимпийската сребърна медалистка - Дона Векич.

Томлянович влезе стремително в мача и имаше пробив преимущество на своя страна при 3:1, само че локалната фаворитка бързо откри оптималния темп в своите удари и завоюва 5 от идващите 6 гейма, с цел да поведе в обособените сетове.

Гоф на 2 пъти повеждаше с брейк във втората част, единствено че беше застигана непроменяемо в резултата и непоставенаа тенисистка даже сервираше за изравняването на общия резултата при 5:4. Американката обаче съумя да отрази 2 сетбола и доближи до тайбрек, където обаче аутсайдерката сподели нерви от стомана и всичко щеше да се реши във заключителен сет.

Там Гоф още веднъж пропиля на два пъти брейк преднина и позволи изравняне пр 5:5, откакто беше сервирала за мача, само че съумя да се събере в точния миг и да завоюва последвалите два гейма, с цел да победи!

Coco Gauff is on to the next round of the US Open
Източник: tennis.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР