Код жълто е в сила днес за северозападна и централна

...
Код жълто е в сила днес за северозападна и централна
Коментари Харесай

Поледици днес

Код жълто е в действие през днешния ден за северозападна и централна северна България, където при към 0 градуса през днешния ден превалява дъжд и са вероятни поледици.

Днес, почналите от запад превалявания от дъжд, до края на деня ще обзет по-голямата част от страната. В северозападните региони, където ще е по-студено, преваляванията ще са най-вече от сняг, който по-късно денем ще минава в дъжд. На места там ще има и поледици. Преди обяд на обособени места в котловините на Западна България и в Дунавската низина видимостта ще е понижена. Ще духа слаб до сдържан вятър от изток и югоизток. Максималните температури ще са от 1-2° тук-там в Северозападна България, до 10-12° в крайните югозападни региони и по Южното Черноморие.

Над планините ще бъде облачно с превалявания от дъжд, над 2000 метра преминаващи в сняг. Ще духа сдържан и мощен вятър от юг-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще към 7°, на 2000 метра – към 1°.

През идващото денонощие времето над страната ще бъде облачно и дъждовно. В Централна и Източна България преваляванията ще са обилни. В западната част на Северна България при температури близки до 0°, ще има условия за поледици. Ще духа слаб, в Източна България до сдържан вятър, най-вече от североизток. Минимални температури, в множеството региони, сред 1° и 6°, оптимални от 1-2° в Северозападна България до 11-12° в южните региони и по Черноморието.

Жълт код за по-голямата част от страната е в действие и на следващия ден. Предупрежденията са за обилни превалявания до 20-30, а в областите Ст. Загора, Хасково и Кърджали, където кодът е оранжев са вероятни и до 50 л/кв.м дъжд.

През нощта против четвъртък в Северна и по високите котловинни полета на Западна България дъждът ще премине в сняг, в Южна ще вали дъжд. В четвъртък преваляванията ще отслабнат, до вечерта ще спрат, вятърът ще отслабне. В петък и събота към този момент ще е без превалявания, само че студено, изключително в Северна България, където минималните температури ще се намаляват тук-там до минус 10°. Облачността ще се раздра, над доста региони до слънчево, само че на обособени места в низините ще има ниска облачност или мъгла. Дневните температури ще бъдат в доста необятни граници, само че въпреки всичко с наклонност към покачване, повече през втория ден, когато вятърът ще се ориентира от югозапад. В неделя ще бъде още малко по-топло, само че с повече облачност.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР