Коби Уайт вкара 21 точки и спечели 10 борби, а

...

Чикаго с инфарктна победа срещу Портланд

Коби Уайт вкара 21 точки и завоюва 10 битки, а Чикаго събори Портланд със 111:108 като посетител в среща от шампионата на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА). ЗА Биковете това е четвърта победа в осмия им мач от началото на сезона, до момента в който домакините инкасираха четвърто проваляне.

Ото Портър Джуниър добави 19 точки и 13 рибаунда за спечелилите, които влизат в серия от четири победи в последните си пет срещи. За домакините Си Джей Маккълъм вкара 26 точки, включително 6 тройки. Деймиън Лилард добави 24 точки и 9 подавания.

Блейзърс поведоха с повече от 20 точки при започване на мача, само че Булс съумяха да извърнат и да вземат те водачеството. В четвъртата част Чикаго изравни 91:91 с тройка на Портър, а 6:36 преди финалната сирена Чикаго дръпна с 96:94 с нов сполучлив изстрел от зоната за 3 точки на Гарет Темпъл. Домакините направиха ново превръщане на резултата и с тройка на Кармело Антъни взеха преднина със 100:98 преди новобранецът на Биковете Патрик Уилямс да изравни 4:12 преди сирената.

Портър-Джуниър продължи с сполучливата пукотевица за 104:100. Гонитбата продължи до последната секунда, като Лилард понижи на 108:109 с тройка 5.7 секунди преди края. Но два наказателни удара на Уайт оформиха крайната победа.