Книгата на Марина Ангелова „Ти можеш… и силата да полетиш“,

...
Книгата на Марина Ангелова „Ти можеш… и силата да полетиш“,
Коментари Харесай

Книгата на Марина Ангелова „Ти можеш… и силата да полетиш“, посветена на темата за домашното насилие, ще бъде представена в Казанлък

Книгата на Марина Ангелова „ Ти можеш… и силата да полетиш “, отдадена на тематиката за домашното принуждение, ще бъде показана на следващия ден (2 юли) в Младежкия дом в Казанлък. Това оповестиха за Българска телеграфна агенция уредниците от съдружие „ Жените на Казанлък “.

Книгата отразява действителни събития, през които е минала авторката и съчетава персоналната и изповед с професионален психически разбор. Според Марина Ангелова „ Ти можеш… и силата да полетиш “ е справочник и справочник, който оказва помощ да бъдат разпознати детайлите и цикълът на насилието. Насочена е към всички, които считат, че няма да се оправят, които се усещат неразбрани, срамят се или се опасяват. Към тези, които са се предали и не имат вяра, че има излаз, които се питат „ Защо на мен? “ или още веднъж и още веднъж се връщат при насилника с вярата, че този път ще е друго “.

Марина Ангелова е родена в Габрово през декември 1982 година В момента учи обществени действия, работи в Център за деца и младежи с тежки увреждания и е създател на Фондация F.L.Y., показват от организацията. Фондация в помощ на дами F.L.Y е основана през юли 2023 година Целта ѝ е да обезпечи поддръжка и помощ на дами, претърпели принуждение в област Габрово.

В края на предходната година книгата в границите на акцията „ Шестнайсет дни на активизъм против насилието над дами “.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР