Книга за историята на баскетбола в Пловдив ще се продава

...
Книга за историята на баскетбола в Пловдив ще се продава
Коментари Харесай

Пускат книга за баскетбола на мача Академик Бултекс 99 - Ямбол, откриват паметна плоча Тенчо Тенев

Книга за историята на баскетбола в Пловдив ще се продава на мача сред Академик Бултекс 99 - Ямбол от следващия кръг на НБЛ на следващия ден от 18.30 часа в Колодрума.

" Пловдив - 105 години баскетболна популярност " наблюдава зараждането, развиването и най-големите триумфи на града ни в този спорт от 1913 година до наши дни. Авторът Васил Нейчев е едно от най-ярките имена на пловдивския баскетбол, занаятчия на спорта, единственият представител от провинцията в националния тим през най-големите му триумфи от края на 50-те и началото на 60-те години на предишния век.

Книгата ще бъде изложена на щанда в залата и всеки искащ ще може да я закупи. На почивката на мача пък ще бъде проведена обичайна игра с публиката, като най-хубавите ще завоюват като премия няколко екземпляра на цифров притежател.

Междувременно към този момент е подготвена и паметната плоча в зала " Строител " на огромния пловдивски активист и треньор Тенчо Начев, постигнал 3 шампионски трофеи и общо 8 сребърни и бронзови медали с женския отбор на Марица.

Официалното разкриване ще стане в неделя от 10.30 часа, като Васил Нейчев ще подари един образец от книгата на брачната половинка на Тенчо Начев.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР