Селски кметове от Кюстендилско - със собствен бюджет
Кметовете на села в община Кюстендил към този момент имат личен бюджет - по 6 хиляди лв. за по-големите, и по 3 хиляди лв. - за по-малките обитаеми места, както и карти за гратис гориво и за гратис пътешестване с междуградския и градския траспорт.
Това разгласи кметът на Общината инж.Огнян Атанасов, като напомни, че това е бил неговия ангажимент при встъпване на поста.
Собствен бюджет селата в общината имат за пръв път. Изготвена е методология, по която средствата ще се харчат и по какъв начин ще се регистрират, ще се отпускат на два транша за първо и второ шестмесечие.
" Организацията по разпределяне на картите за гориво на кметовете на кметства, които бяхме дали обещание, към този момент са подготвени. Обяснихме от бензиностанцията, от която могат да се вземат на база направената социална поръчка, тъй че на всички са подготвени. Всичките към този момент имат гориво, което им е подсигурено, безвъзмезден превоз, градски, плюс бюджетите, говорихме по какъв начин да си разходват личните бюджети, които тази година за първи път им осигурихме. Има част от тях са декларирали да си купят косачки за косене. Други са декларирали други неща. Подсигуряваме им хора, които да косят по терените в селото на база бюджети. Някои желаят да употребяват парите за видеонаблюдение, за фотокапани и така нататък ", сподели пред БНР градоначалникът.




