Кметът на София Васил Терзиев постави серия въпроси пред Прогресивна

...
Кметът на София Васил Терзиев постави серия въпроси пред Прогресивна
Коментари Харесай

Васил Терзиев след изборите: Ще спре ли практиката софиянци да бъдат наказвани заради политически различия?

Кметът на София Васил Терзиев сложи серия въпроси пред " Прогресивна България " на Румен Радев, която получи безапелационна поддръжка на парламентарните избори.

Най-важният от тях съгласно него е " ще спре ли практиката софиянци да бъдат наказвани поради политически разлики? "

" Защото когато няма правила, а властта се употребява за насърчаване на „ своите “, спрените планове и забавените заплащания не са проблем на кмета. Те са проблем за целия град. София е най-голямата община и главен мотор на стопанската система на страната. Подкрепата за града не може да бъде услуга по благосклонност. Тя е естествена и нужна държавна политика. Нашият метод остава неизменен. Институционално и държавнически ще си сътрудничим с всяко ръководство, което е готово да работи в полза на страната. Надеждата ни, моята и на софиянци, постоянно е била страната и общината да работят като сътрудници, а не като съперници ", написа Терзиев в профила си във Фейсбук.

Tой отбелязва, че изненада във връзка с спечелилия не е имало, само че " имаше във връзка с разликата ".

" България сподели, че желае да постави завършек на модела, в който разпоредбите важат единствено за някои и има по-равни от равните. Но тази борба не свършва с изборите. Тя стартира оттова - има предпоставки за устойчиво ръководство, само че занапред следва да забележим дали има същинска воля за дълбоки промени ", написа още Терзиев и акцентира, че без значение дали против него стои службено или постоянно държавно управление - " моята цел е да пазя ползите на всички софиянци, без значение от политическия им избор. И чакам същото от националната власт – отношение, водено не от партийни сметки и реваншизъм, а от отговорност към бъдещето НИ ".

Големите тематики на София изискват партньорство, написа Терзиев и слага серия въпроси, измежду които ще има ли воля да се усъвършенства достъпността на Витоша; ще се задвижи ли околовръстният път; ще има ли още повече старания за реализирането на детската болница; ще получи ли София обективен дял за учебните заведения и детските градини, от които има потребност градът; ще има ли заслужено финансиране на градския превоз с небосвод за дълготрайно развиване, а не следващото краткотрайно „ замазване “ на проблемите и други

В края на март служебният състав на Министерство на регионалното развитие пусна интерактивна карта, която демонстрира ясно разпределението на парите по общинската стратегия на страната.

От данните, които са настоящи към края на 2025 година, се вижда, че Кърджали - с кмет Ерол Мюмюн от ДПС-Ново начало, е градът, на който страната е изплатила 100% от декларираните средства - над 21 млн. евро.

За съпоставяне на София, отпред с Васил Терзиев от ПП-ДБ, която е декларирала планове за 22,6 млн. евро, са изплатени от Министерство на регионалното развитие малко под 3 млн. евро. Това са единствено два от образците. Данни са налични за всички 264 общини в страната и трендовете могат да бъдат проследени.

В картата се вижда какви са дължимите суми към общините, какъв брой планове има дадената община, какъв брой са платените суми по предплатени, междинни и дефинитивни заплащания за планиране или за строителство. Преди това тази информация не беше обществена.

·
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР