Кметът на район Средец Трайчо Трайков участва в заключителната дискусия

...
Кметът на район Средец Трайчо Трайков участва в заключителната дискусия
Коментари Харесай

В София обсъдиха мерки за защита на животните

Кметът на регион " Средец " Трайчо Трайков взе участие в заключителната полемика на тематика „ Идеи и решения за възстановяване на законодателството за отбрана на животните ".

Кръглата маса - полемика е по план " За животните и хората - диалог с продължение " и се извършва от Сдружение " На Ти с Природата " в партньорство с регион " Средец ", с финансовата поддръжка на Програма Европа 2021 на Столична община.

В рамките на плана се организираха две полемики.
На първата - с жители и неправителствени организации - отворена онлайн полемика, бяха наранени тематиките за това дали законодателството за отбрана на животните у нас работи и какви са проблемите и пречките, с които се сблъскат хората, пробвайки се да оказват помощ на бедстващо животно или да подадат сигнал до виновните институции. Бяха дадени хрумвания и оферти както за възстановяване на нормативните актове, по този начин и на работата на самите институции (от позиция на гражданите).

Втората полемика се организира присъствено с представители на институциите работещи " на терен " и прилагащи законодателството обвързвано с хуманно отношение към животните и закононарушения с животни: Столична община, Столичен общински съвет, Столичен инспекторат, Оперативна програма " Екоравновесие ", еколозите на регионите " Средец ", " Триадица " и " Панчарево ", дирекция " Национална система 112 ", Групово дело Национална полиция - бранш " Зоополиция ", БАБХ, Регионална инспекция за опазване на околната среда, Регионална дирекция " Пожарна сигурност и отбрана на популацията ".

По време на тази полемика бяха маркирани практическите проблеми при използване на законодателството, както и редица ограничения, които законодателят е планувал, само че не са били осъществени на процедура.
На третата, заключителна, полемика участваха представители на институциите, виновни за преобразяване на концепциите в правила, процедури и нормативни актове, с които обсъдихме по какъв начин да бъдат открити такива решения, че законодателството да проработи.

Предстои всичко разисквано дотук да бъде завършено в отчет, който ще бъде възложен на институциите, от които зависи решаването на проблемите.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР