Кметът на Пловдив Костадин Димитров сподели няколко снимки от върха

...
Кметът на Пловдив Костадин Димитров сподели няколко снимки от върха
Коментари Харесай

Слагат фитнес уреди на върха на Младежкия хълм в Пловдив, кметът очаква идеи

Кметът на Пловдив Костадин Димитров показа няколко фотоси от върха на Младежкия рид. Той написа, че мястото е прелестно и с капацитет да се трансформира в едно от обичаните на пловдивчани и добавя, че дружно с кмета на регион Централен Георги Стаменов обмислят да слагат фитнес уреди на върха. Градоначалникът насочва апел към пловдивчани за хрумвания по какъв начин да бъде развита зоната.

Младежкият рид е най-голямата предпазена зона на Пловдив, а гората на него умира! Стотици са дърветата, които са паднали в подножието, а обстановката е такава и по скатовете. Ако не се вземат незабавни ограничения, то хълмът може да се обезлеси. Необходимо е да се отстранен всички паднали дървета, тъй като по тях има заболявания, инсекти и паразити, които се трансферират на здравите дървета. Нужно е да се направи експертно сложно фитопатологично проучване на всички насаждения на хълма. След като излязат резултатите от анализите на почвата и дървесните типове, би трябвало да се изготви проект за реконструкцията на гората. Всички болни и евентуално рискови дървета би трябвало да се маркират и отстранят, а по-късно в гората да се засадят нови и подобаващи дървесни типове, написа.

На тепето липсва построена поливна система, която да поддържа растителността в сухите месеци, а алеите за достъп до върха са в окаяно положение – доброволци няколко пъти се самоорганизираха да ги почистват или запълват дупките.

Не на последно място, макар че зоната е неразрешена за достъп с коли, това също често се подценява.

Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР