Ден на траур в Благоевград заради починалото момиче след падане от 5-ия етаж
Кметът на Благоевград Методи Байкушев разгласи 25 май за ден на печал в цялата община. Решението е взето по отношение на трагичната гибел на 17-годишно момиче. При същия случай друго малолетно момче пострада тежко. Всички тържествени мероприятия на територията на общината са публично анулирани със заповед на кмета.
Събитията, чието отсрочване е невероятно, ще стартират наложително с минута безмълвие. Концертът на площад „ Македония “ също ще уважи паметта на жертвата по този метод. Кметът Методи Байкушев разгласи 25 май за ден на печал в памет на починалото дете. Местната власт изрази своята съпричастност към скръбта на фамилията.
Община Благоевград изрича своите откровени съболезнования към фамилията, околните и всички, наранени от тежката загуба.
Трагедията се разигра малко след среднощ пред блок номер 17 в квартал „ Струмско “. 17-годишното момиче е намерено без витални индикатори пред постройката. От другата страна на блока е открито 16-годишно момче в сериозно положение. Пострадалият юноша е превозен за незабавно лекуване в болница „ Пирогов “ в София. Двете малолетни лица са паднали от петия етаж на жилищната кооперация.
Разследването демонстрира, че децата са паднали от прозорец и остъклена тераса на апартамент. В жилището е живеело потърпевшото момче. По време на случая в жилището са участвали още двама младежи. Полицията е задържала тези лица за изясняване на събитията. Единият е открит в несъответстващо положение на място, а другият – на друг адрес.
Окръжна прокуратура – Благоевград следи следствието на тежкия случай. Основната версия на проверяващите е обвързвана с приложимост на наркотични субстанции от компанията. Криминалистите обясняват по какъв начин младежите са получили достъп до неразрешени вещества. Подобни трагични произшествия постоянно постановат общински ограничения, както когато Община Созопол разгласи ден на печал поради гибелта на трима младежи.
Близките на умрялото момиче изрично оспорват версията за опиати. Те настояват, че тя не е употребявала алкохол или цигари. Лелята на момичето уточни белодробна емболия като причина за гибелта съгласно аутопсията. Семейството упорства за цялостно изясняване на истината за съдбовната нощ. Органите на реда не престават работата по случая с разпити на очевидци.
Общественото напрежение в Благоевград нараства поради случая в квартал „ Струмско “. Властите приканват за успокоение до привършване на всички експертизи. Случаят акцентира потребността от засилен надзор върху сигурността на младежите. Очаква се прокуратурата да даде повече информация след привършване на първичните следствени дейности.




