Кметът на Благоевград Илко Стоянов направи предложение до Общински съвет

...
Кметът на Благоевград Илко Стоянов направи предложение до Общински съвет
Коментари Харесай

Важно предложение в подкрепа на десетки семейства! Кметът Илко Стоянов гарантира запазването на жилищни сгради в ЦГЧ, предвидени за отчуждаване със заповед от 1994 г.

Кметът на Благоевград Илко Стоянов направи предложение до Общински съвет – Благоевград да бъде променен застроително-регулационен проект, утвърден със заповед през 1994 година, съгласно който десетки домове на благоевградски фамилии по улиците „ Митрополит Борис “ и „ Христо Силянов “ подлежат на отчуждаване и унищожаване.
Според в този момент настоящите документи пътната артерия е планувана за разширение, само че с цел да бъде осъществено сходно желание част от постройките в региона следва да бъдат съборени, поради събитието, че регулационните линии минават през тях.
„ Този въпрос стои неуреден близо 30 години. Към момента не са подхванати дейности, които да подсигуряват собствеността на хората. Ето за какво предлагам Общински съвет – Благоевград, с стимулирано решение, да допусне отклоняване от разпоредбите и нормативите, избрани в Наредба №РД-02-20-2 от 20 декември 2017 година за обмисляне и планиране на комуникационно-транспортна система на урбанизираните територии. Реално сходна опция е планувана от законодателя, тъй че се надявам предлагането ми да бъде признато в интерес на живеещите в региона поданици на Благоевград “, разяснява кметът Стоянов.
Точката следва да бъде прегледана на постоянно съвещание на Oбщински съвет, което ще се организира на 24 февруари.

Източник: struma.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР