Кметът на Велико Търново отмени тържествата за 24 май, но дефилетата на абитуриентите остават
Кметът Даниел Панов анулира празничната стратегия във Велико Търново за 24 май, заяви самият той в формалната си фейсбук страница, като изясни, че наводнението и оправянето с последствията от него са първостепенна и предпочитана задача.
Панов акцентира, че хората, чиито домове са наводнени - и във Велико Търново, и във всяко едно от обитаемоте места, заслужават бързо да възстановят естествения си живот. Затова кметът и общинската администрация ще създадат всичко по силите си. Панов добавя, че мотиви за празници ще има задоволително отсега нататък и благодари на учителите, учениците и родителите за разбирането.
За 24 май във Велико Търново бяха проведени различни тържествени прояви, но обилните и интензивни валежи усложниха обстановката и се стигна до обявяване на бедствено положение в града и общината.
Ще останат обаче празничните дефилета на зрелостниците в града, планувани за 24 и 25 май. Панов изясни, че шефовете на всички великотърновски учебни заведения са изявили категорично предпочитание изпращанията по червен килим на 24 и 25 май да се проведат.
" След поредност от диалози, извършени сред учебните шефове и дирекция " Образование " в Община Велико Търново, бе решено, че дефилетата на следващия ден вечер и на 25 май ще се състоят по този начин, както е по проект - от 18:00ч., с цел да може всеки възпитаник да изживее своите абитуриентски мигове ", посочи Панов.
Панов акцентира, че хората, чиито домове са наводнени - и във Велико Търново, и във всяко едно от обитаемоте места, заслужават бързо да възстановят естествения си живот. Затова кметът и общинската администрация ще създадат всичко по силите си. Панов добавя, че мотиви за празници ще има задоволително отсега нататък и благодари на учителите, учениците и родителите за разбирането.
За 24 май във Велико Търново бяха проведени различни тържествени прояви, но обилните и интензивни валежи усложниха обстановката и се стигна до обявяване на бедствено положение в града и общината.
Ще останат обаче празничните дефилета на зрелостниците в града, планувани за 24 и 25 май. Панов изясни, че шефовете на всички великотърновски учебни заведения са изявили категорично предпочитание изпращанията по червен килим на 24 и 25 май да се проведат.
" След поредност от диалози, извършени сред учебните шефове и дирекция " Образование " в Община Велико Търново, бе решено, че дефилетата на следващия ден вечер и на 25 май ще се състоят по този начин, както е по проект - от 18:00ч., с цел да може всеки възпитаник да изживее своите абитуриентски мигове ", посочи Панов.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




