Ключови решения ще се взимат днес, „топката“ е в ръцете на президента Радев
Ключови решения ще се взимат през днешния ден, „ топката “ е в ръцете на президента Румен Радев. Предстоят съвещания с последните три политически сили, които са получили покана от президента. Това са АПС, Има Такъв Народ и МЕЧ.
Новината оповестиха от прессекретариата на Президентството.
Срещата на обединението на Ахмед Доган „ Алианс за права и свободи “ (АПС) с Радев е планувана за 13.00 часа Партията на Слави Трифонов „ ИТН “ (ИТН) ще се яви на „ Дондуков 2 “ в 14.00 часа на обяд, а в 15 ч. при Радев ще влязат от групировката на Радостин Василев МЕЧ.
От на президентството показаха, че диалозите се организират в сходство с член 99, алинея 1 от Конституцията. Така на процедура президентът безусловно сгази Конституцията, прескачайки четвъртата политическа мощ.
Въпреки това, през днешния ден в коридорите на Народното събрание водачът на групировката Делян Пеевски заяви, че негови представители ще отидат да приказват с президента, само че той нямало да участва.
МЪЛНИЯ: Радев сгази Конституцията, не извика Движение за права и свободи – Ново начало на съвещания, Пеевски го отвърна – отиват непоканени
Вчера Радев изясни за какво не е поканил Движение за права и свободи – Ново начало, напомня също.
Той отговори на Пеевски, като съобщи, че в България има олигархия и има голям вкус да завладее дефинитивно властта в страната. В своите дейности се управлявам прецизно от Конституцията на Република България.
Радев отговори на Пеевски: В България има олигархия и голям вкус да се завладее дефинитивно страната (ВИДЕО)
Източник: Президентство
Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




