Клубове по водна топка от София и страната планират протест,

...
Клубове по водна топка от София и страната планират протест,
Коментари Харесай

Нов трус във водната топка: Клубове готвят протест срещу федерацията

Клубове по водна топка от София и страната възнамеряват митинг, в случай че не бъдат взети ограничения за решение на проблемите, зародили сред управлението на федерацията по водна топка и част от тимовете, практикуващи този спорт у нас.

" Подготвяме писмо до министъра на спорта и в случай че още веднъж не ни извърнат внимание, сме подготвени за митинг с присъединяване на родители и деца пред министерство на спорта, ориентиран против управлението на федерацията ", съобщи основният треньор на ЦСКА Йордан Велинов на конференция през днешния ден.

Клубовете, измежду които ЦСКА, Локомотив Никола Нанов, Нептун, Ботев 2000, упрекнаха управлението в лицето на ръководителя Дарий Дановски и изпълнителния шеф Любослав Бонев в еднолично ръководство, неспазване на устава на федерацията и липса на разговор.

Напрежението ескалира в привикване на изключително общо заседание на 31 юли, на което с 11:8 гласа за ръководител бе определен Николай Атанасов, само че решенията на общото заседание не влязоха в действие поради искова молба в съда от клуб по водна топка Левски.

" Левски подаде искова молба за анулация на решенията и те не могат да влязат в действие до привършване на правосъдния спор, който може да продължи до 2 години. Последва сходна тъжба и от Черно море и съдът за повторно спря вписването в комерсиалния указател на новото управление ", изясни юрист Николай Налбантов.

" Това е казус във водната топка у нас. Никой до момента не е блокирал решения на Общото заседание. И ние питаме: къде е достолепието, къде е достойнството на тези хора. Проблемите потеглиха от неналичието на разговор. Промениха формата на шампионата, играем на разменено посещение, разноските се усилиха. Хората от федерацията взимат еднолично решенията, нас, клубовете все едно ни няма. Наскоро завърши европейското състезание в Бургас, което мина ужасно, с помощта на общината в Бургас. До момента нямаме отговор на питанията за финансов доклад за европейското състезание. Бюджетът не е дребен, а ние сме в затъмнение защо се изразходват средствата ", сподели още Йордан Велинов.

Председателят на клуб Локомотив Никола Нанов - Васил Нанов, съобщи, че персонално той е предложил Дарий Дановски за ръководител, само че в този момент упорства за неговото отдръпване.

" Аз предложих Дановски, концепциите му бяха превъзходни, само че по-късно аз бях първият, който се обърна против него, тъй като стартира да ръководи еднолично. От 40 години такова знамение не е било в българската водна топка. Нашият спорт е аматьорски, а започнаха да постановат санкции по 500 лв. за червен картон. Федерацията остави клубовете без финансиране, въпреки че има избрани към 350 000 лв. за всички клубове от министерството, само че федерацията би трябвало да изпрати заявление до министерството, с цел да бъдат отпуснати средствата. Освен това в София има остра потребност от басейн за водна топка. Софийските клубове сме изпратили писмо до кмета Терзиев, който одобри задушевно концепцията и тя мина на първата комисия, само че от този момент няма развиване ", сподели Васил Нанов.

Едно от обвиняванията по отношение на актуалното ръководство е към изпълнителния шеф Любослав Бонев, защото прекарва по-голямата част от времето си в Испания.

" Любо Бонев живее в Испания и оттова управлява водната топка, а той би трябвало да прави оперативната работа, да контактува с ММС и клубовете. Контролния съвет към БФВТ все едно не съществува за Дановски. Той извършва и функционалността основен треньор. Треньорската комисия е единствено на книга. Решенията се вземат еднолично от Дановски и Бонев. Бонев единствено споделя " по този начин е в Испания ", само че тук е България. Тях ги интересуват националните тимове, другите не съществуват, уставът не ги интересува. Аз бях един от бранителите на Дановски. Има еднолично ръководство ", сподели Кирил Божков от Контролния съвет към федерацията.

Делегатът Крум Плакунов приказва за проблемите със съдийството след променения формат на шампионата мачовете да се играят на разменено посещение.

" Ние нямаме задоволително готови фрагменти, които да поемат ръководенето на мачовете. Стигна се до абсурд 15-годишен да бъде арбитър на мач на 17-годишни, а сами може да си визиите какъв престиж може да има пред по-големи от него. По този метод се основават спорове. Извикаха съдии от Сърбия, Румъния, само че разноските за задгранични съдии са доста по-големи. Това управление беше определено с огромно доверие, само че то не го оправда. Ако имаш друго мнение, ставаш зложелател на управлението ", сподели Плакунов.

Митко Начев от клуб Ботев 2000 Враца добави, че свадите отблъскват децата от водната топка.

" Ситуацията ескалира и отразява върху цялата водната топка и детско-юношеските школи, на които се крепи водната топка ", сподели Начев.

На конференцията участва и президентът на клуб Нептун - Неделчо Гаврилов, който упрекна федерацията в липса на бистрота.

" Федерацията се ръководи от еднолична компания. Няма никакъв доклад. Не споделяме, че се отклоняват средства, само че желаеме отчетност. Това са обществени средства. А с идването си дадоха обещание бистрота ", сподели Гаврилов.

Софийските клубове няма къде да упражняват от идващия месец, защото договорът с Национална спортна база за басейна на Дианабад е преустановен.

Новоизбраният ръководител Николай Атанасов, който не е встъпил в служба поради правосъдните процедури, се надява разсъдъкът да надделее и свадите да бъдат потушени.

" Вярвам, че разсъдъкът ще надделее и клубовете ще отдръпват жалбите и тази федерация ще се ръководи вярно ", сподели Атанасов.



Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,

Гледайте НА ЖИВО спорт гратис на:
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР