Кливланд Кавалиърс постигна категорична победа у дома със 116:86 над

...

Кливланд разби Бостън в мач №3 и намали изоставането си в серията

Кливланд Кавалиърс реализира безапелационна победа вкъщи със 116:86 над Бостън Селтикс в мач №3 от финалите на Източната конференция в НБА. По този метод играчите на Тай Лу понижиха изоставането си в серията на 1-2 победи.

За разлика от предходните две срещи, в тази ЛеБрон Джеймс и компания преобладаваха тотално над своя противник и нито за миг не изпуснаха водачеството в резултата. Кавс дръпнаха с двуцифрен задатък още след първата четвърт, приключила 32:17 в тяхна изгода. Въпреки по-равностойната втора част домакините продължиха да усилват задатъка си, който на почивката бе 20 точки - 61:41.

През второто полувреме Кливланд продължи да диктува събитията на паркета и безпроблемно затвори мача в своя изгода.

Очаквано ЛеБрон Джеймс бе най-резултатен за спечелилите с 27 точки, към които добави и 12 асистенции. Кайл Корвър вкара 14, а с по 13 приключиха Кевин Лав и Джордж Хил, като първият овладя и 14 битки. За Бостън 18 пункта осъществя Джейсън Тейтъм, а с по 13 и 10 завършиха надлежно Тери Розиър и Джейлън Браун.