Кливланд кавалиърс изравни резултата след мач №4 с Индиана пейсърс

...

"Кливланд" изравни серията с "Индиана", "Голдън стейт" допусна първа загуба

Кливланд кавалиърс " изравни резултата след мач №4 с " Индиана пейсърс " в първия кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация (НБА). " Кавалерите " завоюваха сложна победа със 104:100 и си върнаха домакинското преимущество в серията.

В другите мачове от миналата нощ " Вашингтон уизърдс " и " Милуоки бъкс " също стигнаха до 2:2, откакто изоставаха с 0:2 против най-хубавите тимове през постоянния сезон в Източната конференция - " Торонто раптърс " и " Бостън селтикс ". На запад първенецът " Голдън стейт уориърс, който преследва трета купа в последните четири години, позволи първа загуба в плейофите и не съумя да затвори серията със " Сан Антонио спърс " в четири мача.

В трети следващ дуел " Кливланд " натрупа рано преднина от 15 и повече точки, само че сподели некадърност я удържи. В мач №3 Леброн Джеймс и компания позволиха загуба, откакто водеха със 17 точки на почивката, а във втората среща имаха задатък от 18 точки в първата четвърт, само че завоюваха със 103:100 и едвам не стигнаха до продължения.

В четвъртата среща " кавалерите " поведоха с 16 точки в средата на втората четвърт. Гостите обаче записаха единствено 31 точки в идващите 16 минути, откакто вкараха 49 в първите 16. С първия панер за последната четвърт Ланс Стивънсън изравни - 80:80, а четири минути преди края " Индиана " водеше с 93:91.

" Кливланд " обаче отговори със серия от 10:2 след две тройки на Кайл Корвър и два сполучливи пробива с поднасяне на Леброн Джеймс и това се оказа ключът за успеха. Джеймс приключи мача с 32 точки, 13 битки, седем асистенции и два чадъра при единствено една неточност. Той пропусна всеки един от петте си изстрела от тройката, само че беше прецизен при 12 от 17-те си опита за две точки.

Корвър вкара четири тройки от девет опита и добави 18 точки. Джер Ар Смит също се регистрира с четири тройки и записа 12 точки. Джордън Кларксън се включи сполучливо от пейката с 12 точки.

© Reuters

За " Индиана " мощно се показаха запасите Домантас Сабонис - 19 точки и шест битки, и Стивънсън - 11 точки и шест асистенции. Центърът Майлс Търнър приключи със 17 точки от девет стрелби, в това число три тройки от четири опита, а Тадеус Йънг се регистрира с дабъл-дабъл от 12 точки и 16 битки, към които добави две откраднати топки и два чадъра.

Основните изпълнители на " пешеходците " обаче не бяха на нормалното равнище. Виктор Оладипо записа 17 точки, шест битки и пет асистенции, само че пропусна 15 от 20-те си стрелби от игра. Дарън Колисън вкара 12 точки след четири коша от 14 изстрела, а Боян Богданович - 10 точки след четири коша от 13 стрелби.

След двата мача в Индианаполис серията се мести за един дуел в Кливланд - в четвъртък сутринта. Шестият дуел ще е два дни по-късно.

Във Вашингтон " Уизърдс " завоюва второто си домакинство против " Торонто " със 106:98 и изравни резултата в серията. Брадли Бийл вкара 31 точки за спечелилите, а Джон Уол добави 27 точки, 14 асистенции, шест битки и три откраднати топки. За гостите Демар Дероузън означи 35 точки, само че пропусна 19 от 29-те си стрелби от игра.

" Торонто ", който приключи постоянния сезон с най-хубавите индикатори в Източната конференция. Канадският отбор стартира добре мача и завоюва първото полувреме с 51:40, а при започване на третата четвърт поведе с 14 точки.

Гардовете на " Вашингтон " обаче се разиграха след почивката, Марчин Гортат, Ото Портър и Маркийф Морис овладяха подкошието, а като се изключи Якоб Пьолтл, който напусна игрището с шест персонални нарушавания, запасите на " Торонто " не способстваха значително както в офанзива, по този начин и в отбрана.

" Магьосните " стопиха изоставането си след 40:29 в третата четвърт, а в последната вкараха 26 точки и позволиха единствено 18, с цел да измъкнат успеха. Следващите два мача в серията са на 25 април в Торонто и на 27 април във Вашингтон.

" Милуоки " също завоюва второто си домакинство против " Бостън " - 104:102, с цел да изравни резултата в серията. Янис Андетокумбо донесе успеха на " елените ", откакто направи добавка след неточна пукотевица на Малкъм Брогдън 5.1 секунди преди края на мача, а Маркъс Морис пропусна финалния изстрел със сирената.

Андетокумбо приключи с 27 точки, седем битки и пет асистенции при 12 коша от 20 стрелби от игра. Крис Мидълтън вкара три тройки от пет опита и записа 23 точки, шест битки, два чадъра и две откраднати топки. Джабари Паркър направи мощно включване от пейката с 16 точки и седем битки за 25 минути.

За " Бостън " Джейлън Браун беше неукротим и означи 34 точки след пет тройки от осем опита и общо 13 коша от игра от 24 изстрела, към които добави осем битки и три откраднати топки. Стрелбата на Тери Розиър, Джейсън Тейтъм и Маркъс Морис обаче не беше на нужното равнище. Тримата комбинираха 28 пропуща от 42 изстрела от игра. Мач №5 е в Бостън на 24 април.

Вдъхновената игра на Ману Джинобили оказа помощ на
© Reuters

Вдъхновената игра на Ману Джинобили оказа помощ на " Сан Антонио " да стигне до първа победа против първенците

В Западната конференция упованията " Голдън стейт " да завърши серията със " Сан Антонио " не се оправдаха. " Шпорите ", които са без именития си треньор Грег Попович, чиято брачна половинка умря предходната седмица, се подвигнаха за победа със 103:90 и понижиха резултата на 1:3.

Ламаркъс Олдридж поведе тексасци към триумфа с 22 точки и 10 битки, а основна роля изигра и въодушевената игра на Мани Джинобили. Аржентинският деец вкара три тройки от пет опита и приключи с 16 точки, пет асистенции и три битки за 25 минути. Руди Гей също беше на високо равнище с 14 точки, седем битки и две откраднати топки.

Кевин Дюрант вкара 34 точки за " Голдън стейт ", само че нито един от съотборниците му не записа повече от 12. Гостите осъществиха единствено седем тройки от 28 опита (25%) и пропуснаха 35 от 62-те си стрелби за две точки (37.8%). " Сан Антонио " приключи с 45.7% успеваемост в стрелбата от игра, в това число 53.6% от зоната за три точки.

Домакините започнаха мощно мача и завоюваха първите две четвърти с 30:22 и 26:20. Авансът им доближи 17 точки, само че гостите съумяха да се върнат в мача и да съкратят изоставането си единствено до две точки при 86:88 в средата на последната част. " Воините " обаче не означиха нито един панер от игра в последните четири минути и " шпорите ".

" Голдън стейт " ще има нова опция да завърши серията - на 24 април вкъщи в Оукланд. Досега единствено един тим си обезпечи място във втория кръг на плейофите - " Ню Орлиънс пеликанс ", който в профил " Портланд трейл блейзърс " с 4:0 победи.
Източник: dnevnik.bg